۵ مهرماه روز جهانی گردشگری

۵ مهرماه روز جهانی گردشگری است که از سال ۱۹۸۰، سازمان جهانی گردشگری سازمان ملل متحد سالانه روز ۲۷ سپتامبر را به عنوان روز جهانی گردشگری جشن می‌گیرد. اساسنامه این روز در تاریخ ۲۷ سپتامبر سال ۱۹۷۰ به تصویب سازمان جهانی گردشگری رسید. انتخاب و تصویب این روز نقطه عطفی در گردشگری جهانی محسوب می‌شود. هدف از گرامی داشت چنین روزی، بالا بردن سطح آگاهی در مورد نقش گردشگری در جامعه جهانی و نشان دادن چگونگی تاثیر گردشگری بر ارزش‌های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی در سراسر جهان است.

به همین مناسبت جامعه هتلداران ایران روز  چهارشنبه مورخ ۹۷/۰۷/۰۴ در هتل اسپیناس نخستین همایش سراسری را با حضور مدیران، مالکان و سرمایه گذاران صنعت هتلدری برگزار کرد.

در این همایش که  شرکت آموزش گردشگران بنیاد نیز حضور فعالی داشت، از ساعت ۱۸-۱۰ جلسات پرسش و پاسخ و نخستین همایش با حضور فعالان صنعت هتلداری و گردشگری، مدیران و مسئولین جامعه هتلداری ایران، نمایندگان مجلس، شورای شهر تهران و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار گردید. همچنین از تعدادی از پیشکسوتان این عرصه همچون آقایان جعفر عطار، پورعزیز تجلیل به عمل آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *